آموزش مدیریت سایت اختصاصی اعضاء

آموزش های لازم جهت مدیریت بخش های مختلف سایت داخلی و اختصاصی اعضاء (ویژه اعضاء مک وب)


1. منو سایت / صفحه:

از این قسمت جهت ایجاد منو های مورد نیاز خود نسبت به کسب و کارتان میتوانید استفاده کنید. در حال حاضر تعدادی منو بصورت پیش فرض در نوار بالا و پایین قرار گرفته که تعدادی برای کسب و کارهای مختلف بصورت مشترک قابل استفاده هستند، مثل (درباره ما) یا (ارتباط با ما و یا (صفحه اصلی) و یا... توضیح اینکه: منو های غیر لازم را حذف کنید و منو دلخواه خود را جایگزین کنید.


2. لیست اسلایدشو ها:
محل اسلاید شوها در ابتدای سایت و زیر نوار منو قرار دارد. در این قسمت میتوانید به تعداد نامحدود اسلایدر تبلیغاتی از کسب و کار تان را قرار دهید. پیشنهاد ما برای اثر بخشی بیشتر حداکثر 4 اسلایدر می باشد. سایز اسلایدر ها: 1140 * 350 پیکسل با فرمت: jpg

توضیح مهم: سایز و فرمت های دیگر باعث بهم ریختگی سایت شما خواهد شد.


3. کلیپ های صوتی، تصویری و ویدئو:

در این بخش قادر خواهید بود تا از هر 3 گزینه به تعداد دلخواه کلیپ صوتی، تصویری و یا ویدئو استفاده کنید.

کلیپ هایی را که قرار میدهید بصورت اتوماتیک در بخش مربوطه قرار می گیرند.

لطفا به فرمت کلیپ های بارگزاری خود دقت داشته باشید.

فرمت کلیپ صوتی: 

فرمت کلیپ تصویری: 

فرمت کلیپ ویدئویی: 


4. پیشنهاد ویژه:

 چنانچه برای کاربران خود بخواهید محصول یا خدمات خود را برای مدت خواص با قیمت مناسبتر، شرایط خواص و یا هر امکان دیگری که برای مشتری جذابیت ایجاد نماید را میتوانید تحت عنوان پیشنهاد ویژه در این قسمت قرار دهید. توضیح اینکه: زمان انتخابی شما برای مدت پیشنهاد ویژه بصورت روز شمار همراه با درج ساعت، دقیقه و ثانیه بصورت معکوس قابل نمایش و محاسبه می باشد. ضمن اینکه پیشنهاد شما از طریق دکمه (پیشنهادات ویژه) در سامانه اصلی هم برای کاربران قابل نمایش می باشد.


5. اطلاعات درباره ما:

 اطلاعات کاملی از خود را در این بخش قرار دهید.

چند سطر اول این اطلاعات در صفحه نخست سایت شما، برای کاربران قابل نمایش می باشد. مابقی اطلاعات در بخش توضیحات بیشتر قابل دسترسی قرار می گیرد.

در این قسمت اطلاعات و معرفی مختصری از فعالیت های تجاری، هنری، خدماتی و یا کسب و کار خود را جهت آشنایی کاربران درج نمایید. عمده ترین بخش معرفی خود را در سطر های نخستین این بخش درج کنید و پس از آن توضیحاتی که در اولویت دوم و سوم خواهند بود را اضافه کنید. دقت داشته باشید که درج مطالب شما در این بخش نامحدود می باشد و توضیحات اضافه در صفحه بعدی (توضیحات بیشتر) قرار خواهند گرفت. ضمن اینکه به وقت و حوصله کاربران نیز دقت داشته باشید.


6. دسته محصولات:

به کسب و کارتان دقت کنید و ببینید محصول یا خدماتی را که ارائه می کنید جزء کدامیک از دسته ها هستند.

مثال: محصول / خدمات / آموزش / پیمانکاری / مشارکت / سرمایه گذاری / نمایندگی / تعمیر / اجرا / نسب / توذیع / واردات / صادرات / پرورش و یا...

توضیح اینکه: تعدادی دسته بصورت پیش فرض در پنل شما ایجاد شده. درصورتی که محصول یا خدمات شما جزء آنها می باشد میتوانید برای هرکدام از محصولات تان انتخاب کنید. در غیر اینصورت امکان حذف و اضافه کردن دسته توسط شما وجود دارد.

دسته مورد نظر خود را ایجاد و محصول خود را با دسته ایجاد شده معرفی کنید.


7. محصولات:

به تعداد نامحدود میتوانید محصول یا خدمات خود را در این بخش قرار دهید و برای هرکدام توضیحاتی را درج کنید.

همچنین میتوانید قیمت هرکدام از محصولات تان را با تعداد موجودی بهمراه عکس محصول در این قسمت اضافه کنید.


8. محصولات سفارش داده شده:

محصولات و یا خدمات شما که از طریق بخش (آخرین محصولات/ خدمات/ رویدادها) نمایش داده می شود و یا از طریق منو (محصولات یا خدمات) توسط کاربران انتخاب شده و جهت خرید به شما سفارش داده شده از طریق این منو قابل رویت می باشد.


9. چهار کادر معرفی:

در صفحه اصلی سایت خود 4 کادر را خواهید دید که در ابتدا یک عکس، سپس سرفصل یک موضوع، پس از آن توضیح کوتاه و در پایان کلمه بیشتر قرار گرفته. این کادرها بخش مناسبی جهت معرفی هرآنچه را که مهم میدانید اعم از توانمندی های خود، اهداف آینده، استراتژی ها، معرفی همکاران، معرفی مدیران، معرفی واحدهای طرف قرارداد و یا نمایندگان و یا... می باشند. توضیح اینکه: این تعداد کادر را میتوانید کمتر و یا بیشتر کنید ولی پیشنهاد ما جهت زیبایی سایت شما ایجاد مضربی از 4 باشد زیرا هر 4 کادر در یک ردیف قرار می گیرند. توضیح مهم: پس از کلیک کاربر به روی کلمه (بیشتر) به صفحه توضیحات هدایت شده و شرح مفصلی از مطالب درج شده شما قابل نمایش خواهد بود.


10. لیست سرویس های خدماتی:

در کنار محصولات و خدمات قابل ارائه که در واقع اصل فعالیت تجاری شما می باشد، میتوانید در این قسمت خدمات دیگری همچون خدمات پس از فروش (گارانتی، وارانتی، ضمانت و یا... ) خدمات قبل از فروش (مشاوره، تست و یا...) و یا هر خدمت دیگری که نسبت به کسب و کارتان لازم میدانید را در این قسمت قرار دهید.

توضیح اینکه:

این بخش از طریق منو خدمات برای کاربران قابل نمایش می باشد.


11. اطلاعات تماس با ما:

اطلاعات ارتباطی خود را اعم از استان/ شهر/ تلفن/ فاکس/ ایمیل/ وب سایت/ آدرس شرکت، کارخانه، دفتر و یا... را در این قسمت قرار دهید.


12. نقشه گوگل:

آدرس محل موردنظر خود اعم از دفتر، شرکت، انبار، کارخانه، فروشگاه و یا... را از طریق گوگل در این بخش قرار دهید تا مشتریان شما، راحت تر و سریعتر شما را جستجو کنند.


13. سوالات متداول:

هر کسب و کاری برای مشتریان خود میتواند سوالات یا ابهاماتی داشته باشد. کسب و کار شما نیز از این مقوله مستثنی نخواهد بود. لذا سوالاتی را که بیشتر در ذهن مخاطبین شما می باشد و شما از آن آگاه هستید را با درج پاسخ مربوطه در این بخش بصورت پیش فرض درج کنید.


14. فرصت های شغلی:

چنانچه تمایل داشته باشید تا از بین کاربران کسانی را جهت همکاری با کسب و کارتان دعوت نمایید از این قسمت اقدام نمایید. این دعوت میتواند جذب کارمند، سرمایه گزار، متخصص در حوزه خواص، مشارکت و یا هر نوع همکاری مدنظر شما باشد. توضیح اینکه: این بخش درصورتی در سایت شما نمایش داده می شود که فرم آن را تکمیل نمایید.


15. اخبار سایت:

در بخش اخبار سایت، به تعداد نامحدود میتوانید اخبار مرتبط با کسب و کارتان را ایجاد کنید. اخبار شما از طریق منو آرشیو اخبار که در نوار بالا و در فوتر سایت قرار گرفته برای کاربران قابل نمایش خواهد بود. اخبار شما در 3 قسمت قابل نمایش می باشد. 1 تیتر خبر 2 توضیح مختصر 3 توضیحات کامل که با انتخاب دکمه ادامه خبر توسط کاربر، قابل نمایش خواهد بود. درضمن برای خبر خود عکس مرتبط هم میتوانید درج کنید.


16. آگهی ها:

هر مطلبی که جنبه اطلاع رسانی برای مخاطبین را داشته باشد مثل تعطیلات تابستانی تعطیلات ایام نوروز، افتتاحیه ها و... را در این قسمت قرار دهید. منو آگهی ها در فوتر قرار دارد ضمن اینکه درصورت عدم نیاز به این گزینه میتوانید از طریق بخش منو سایت این گزینه را حذف کنید.


17. مدیریت شبکه های اجتماعی:

در این قسمت 5 شبکه اجتماعی، کانال تلگرام، لینکداین، گوگل پلاس، اینستاگرام و آپارات برای شما قرار گرفته.درصورت تمایل، آیکون ها را به آدرس شبکه های اجتماعی مرتبط خود لینک کنید. در غیر اینصورت میتوانید شبکه درج شده در این قسمت را حذف کنید.


18. صندوق پیام ها:

پیام هایی که از طریق فرم ارتباط با ما از طرف کاربران برای شما ارسال میگردد در این قسمت قابل دسترسی و مشاهده می باشد.


19. تیکت پشتیبانی:

از این طریق میتوانید هرگونه ابهام و یا سئوال احتمالی خود را از مک وب، پیگیری نمایید.

توضیح اینکه بخش پشتیبانی مک وب، بصورت 24 ساعته آماده پاسخگویی و رفع اشکالات شما می باشد.


20. پرداخت و امور مالی:

هرگونه تراکنش مالی شما با مک وب، اعم از خرید سایت داخلی یکساله تا پنج ساله (عضویت و تمدید سال های بعد) در این بخش قابل مشاهده و پیگیری می باشد.


21. تعرفه ها:

این بخش مربوط به تعرفه عضویت در مک وب با مدت زمان های 1/2/3/4/5 ساله برای آگاهی شما جهت ارتقاء یا تمدید عضویت خود می باشد.


22. اطلاعات کاربری:

اطلاعات شخصی شما که در زمان ثبت نام درج نمودید در این قسمت قرار دارد. از طریق انتخاب کلمه ویرایش قادر خواهید بود تا درصورت لزوم اطلاعات درج شده خود را تغییر دهید. این اطلاعات شامل: نام و نام خانوادگی/ پست الکترونیکی و شماره همراه می باشد.


23. تنظیمات سایت: (نام, لوگو, شهر و ...)

در زمان اولین اقدام تان برای عضویت در مک وب، اطلاعات درج شده شما در کادری که در صفحه اصلی سامانه مرتبط با کسب و کار شماست قرار گرفته و بصورت افقی حرکت می کند. کاربر با کلیک به روی آن، به سایت داخلی شما وارد می شود.
این بخش به نوعی جزء مهمترین اطلاعات کسب و کار شما محسوب می شود. این اطلاعات شامل:

عنوان شغلی / دسته بندی شغلی / شرح مختصری از فعالیت شما / لوگو (آرم تجاری) استان و شهر فعالیت تان می باشد.

توضیح اینکه: تمام این اطلاعات را در هر زمان دلخواه میتوانید تغییر و اصلاح کنید.


24. تغییر رمز عبور:

درصورت نیاز به تغییر رمز عبور خود از این قسمت استفاده نمایید. توضیح اینکه: در صورتی که برای مدیریت و بروز رسانی سایت خود، نام کاربری و رمز عبورتان را در اختیار دیگران قرار داده اید، توصیه می شود هر چند مدت از طریق این گزینه نسبت به تغییر رمز عبور اقدام فرمایید.


25. نمایش سایت:
این بخش جزء مهم ترین بخش های سایت محسوب می شود چراکه اطلاعات درج شده در این قسمت در بنر شما که در سامانه اصلی قرار دارد نمایش داده می شود.
عنوان سایت = نام کسب و کار شما که در زیر لوگو شما قرار می گیرد.
دسته بندی = بستگی به کسب و کار شما دارد مثال: وارد کننده/ صادر کننده/ فروشنده/ تولید کننده/ تعمیرات/ جراح/ عمومی/متخصص قلب/ عمده فروش/ توزیع و یا...
شرح = در 40 کاراکتر میتوانید کسب و کارتان را شرح دهید.
لوگو = لوگو یا آرم تجاری خود را با ابعاد حداکثر 175* 175 می توانید در این بخش بارگزاری کنید.
استان = درج استان محل فعالیت
شهر = درج شهر محل فعالیت
سخنی با کاربران = این بخش در سمت راست فوتر قرار دارد و بصورت پیش فرض جملاتی درج شده، شما نسبت به آنچه را که تمایل دارید تا با کاربران خود بصورت دوستانه عنوان کنید را جایگزین کنید.

توضیح اینکه: پس از ورود موس به روی بنر شما در سامانه اصلی توسط کاربر، اطلاعات فوق بغیر از (سخنی با کاربران) به روی لوگو شما بصورت هاور ظاهر می شود.


26. خروج:
جهت خروج از بخش پنل کاربری تان از این دکمه استفاده نمایید.

در پایان چنانچه هرگونه سوال یا ابهامی داشتید، ابتدا از طریق ارسال تیکت و درصورت تعجیل و ضرورت از طریق تماس با بخش پشتیبانی ارتباط برقرار نمایید.

مهم..... عضو محترم:

هرگونه نیازی را که در سایت داخلی خود احساس نمودید، از طریق تیکت، تحت عنوان پیشنهاد به ما اعلام کنید تا درصورت ممکن در اولین فرصت به امکانات سایت شما و دیگر اعضاء مک وب، اضافه نماییم.

توضیح: امکانات و خدماتی که مرتبا به سایت شما اضافه خواهد شد کاملا رایگان خواهد بود.


همواره شاد پیروز و سربلند باشید